your-alt
راهنمای برگزاری جشن تولد برای سگ

چطور جشن تولد سگ برگزار کنیم؟

زمان مطالعه 8 دقیقه

کسانی که حیوانات اهلی خانگی مثل سگ داشته باشند، برایشان مهم است که جشن تولد سگ نیز به همان شکل خودشان عالی و بی نقص برگزار شود و هم مهمانان از شرکت در چنین جشنی لذت ببرند و هم سگ آنها دوست داشته باشد. در این مطلب بهترین و مهم ­ترین شیوه ­های برگزاری چنین جشنی را برای شما بازگو می­ کنیم.

نکات برگزاری جشن تولد سگ

همه سگ­ های خودشون را دوست دارند درسته؟ جشن تولد افراد خیلی خاصه پس چرا جشن تولد حیوان خانگی مورد علاقه­ خود به همان اندازه مفرح و شاد نباشد؟ در این مطلب ایده ­هایی داریم تا جشن تولد سگ خود را خیلی شاد و مفرح برگزار کنید.

برنامه ریزی برای دعوتنامه­ ها و تاریخ تولد سگ

 • به شجره نامه­ سگ خود نگاه کنید. تاریخ تولد سگ خود را پیدا کنید. در صورتی که روز تولد سگ شما در هر روزی به جز شنبه و یکشنبه است یا روز مناسبی برای شما نیست، تاریخ جشن تولد سگ خود را در آخر هفته نزدیک به روز تولد سگ خود انتخاب کنید. در صورتی هم که سگ شما شجره نامه­ ای ندارد، باز هم باید تقویم را برای انتخاب یک تاریخ مناسب چک کنید. حتما مطمئن باشید که جشن تولد سگ در روز تعطیل یا روزی که اکثر افراد نمی ­توانند در آن شرکت کنند (مثل دوشنبه) نباشد. در صورتی که سگ شما شجره نامه ندارد، به شما کمک می­کند که ماه تولد سگ خود را بفهمید تا جشن تولد سگ را حداقل در همان ماه برگزار کنید.
 • اگر سگ را از خانه­ حیوانات گم شده­ به سرپرستی گرفته ­اید و تاریخ تولد او را نمی­ دانید برای برگزاری جشن تولد سگ، تاریخی را در نظر گرفته و طبق آن عمل کنید! یا اگر تاریخی که او را به سرپرستی قبول کرده ­اید را به خاطر دارید، سالگرد به سرپرستی قبول کردن او را به عنوان تاریخ جش تولد سگ در نظر بگیرید.

برنامه ریزی برای تولد سگ

برگزاری جشن تولد سگ به ساده‌ترین شکل

 • تاریخی که انتخاب کرده ­اید را در تقویم نشاندار کنید، مثلا دور آن دایره بکشید با این کار فراموش نخواهید کرد که در چه روزی باید جشن تولد سگ بگیرید.
 • در دفترچه آدرس به دنبال پیدا کردن آدرس دوستان خود باشید تا برای جشن تولد سگ دعوت کنید – البته مطمئن باشید که آنها هم سگ دارند. اگر کسانی را دعوت کنید که سگ ندارند شاید این کار کمی بی معنی به نظر برسد. شاید بهتر باشد تعدادی سگ (به همراه صاحبانشان) از بین همسایه­ ها هم دعوت کنید.
 • دعوتنامه درست کنید.هم می­توانید دعوت نامه ­هایی مخصوص جشن تولد سگ سفارش دهید یا با ایده­ خود انواع خلاقانه ­ای درست کنید. مطمئن باشید که برای دعوت کردن همه، تعداد کافی از آنها را درست کرده ­اید. قرار دادن مقداری خوراک سگ بر روی کارت­­ های دعوت به عنوان سورپرایز دعوت جشن تولد سگ، می­تواند مقداری جالب باشد.
 • روی کارت دعوت خود به صورت بولد بنویسید: خواهشا اگر سگ وحشی دارید با خود نیاورید. اگر سگ وحشی دارید، لطفا آن را در خانه بگذارید و خودتان تشریف بیاورید! این کار زمانی مهم است که قصد برگزاری جشن تولد سگ داشته و قصد دارید دوستی را دعوت کنید که او هم سگ دارد ولی هنوز سگش را ندیده­اید.
 • ارسال دعوت نامه ­ها برای جشن تولد سگ. حتما روی دعوتنامه ­ها شماره تلفن یا ایمیل خود را قرار دهید تا بتوانند به شما اطلاع دهند که آیا در جشن شرکت خواهند کرد یا خیر.

برنامه ریزی برای مکان جشن تولد سگ

قطعا که باید برای برگزاری جشن تولد سگ، مکانی زیبا، امن و مورد پسند و علاقه­ سگ خود داشته باشید اما بهترین مکان کجاست؟

 • حیاط یکی از این مکان­هاست. در صورتی که خانه­ شما حیاط دارد، قطعا یکی از بهترین مکان­ هایی است که می­توانید انتخاب کنید. فقط حتما حصارها را چک کنید تا آسیب ندیده باشند. حیاط خود را از وجود هر نوع آشغالی کاملا تمیز کنید و تمامی نواحی که نباید سگ­ ها وارد آن قسمت­ها شوند را قبل از برگزاری جشن تولد سگ مشخص کنید.
 • در صورتی که حیاط ندارید نگران نباشید. برخی افراد هم برای برگزاری جشن تولد سگ، خانه­ حیاط دار ندارند، در این شرایط می­توانید از پارک ­های محلی یا پارک­ های مخصوص سگ و … استفاده کنید. فقط به خوبی محوطه و محدوده­ پارک را بررسی کنید که کاملا امن بوده و مناسب گشت و گذار و حرکت سگ باشد. ضمنا می توانید با صاحب یا صاحبان پارک هم صحبت کنید و از او یا آنها بپرسید که می­توانید مقداری از فضای آن را برای رزرو مکانی برای برگزاری جشن تولد سگ استفاده کنید یا خیر.
 • اگر همه­ سگ­ های دوستان شما برای دفع ادرار با توالت آموزش دیده ­اند پس برگزاری جشن تولد سگ را برای محیط خانه برنامه ریزی کنید. این کار مخصوصا زمانی اهمیت پیدا می­کند که در فصل زمستان باشیم.
 • برگزاری جشن تولد سگ در ساحل را در نظر بگیرید. قطعا اکثریت سگ­ها ساحل را دوست دارند و قطعا مشاهده­ سگ­هایی که به موج­ها پارس می­کنند خیلی جالب و جذاب خواهد بود. فقط مطمئن باشید که در ناحیه­ ساحل اجازه­ ورود سگ­ها را دارید.

مکان جشن تولد سگ

انجام برخی فعالیت­ ها در جشن تولد سگ

قطعا برگزاری جشن تولد سگ بدون انجام فعالیت هیچ جذابیتی ندارد.

 • مسیری برای تست چابکی تنظیم کنید. می­توانید تجهیزات ارزان قیمت استارتر تست چابکی را فقط برای سرگرمی خریداری کنید. قطعا سگ­ها این کار را دوست خواهند داشت.
 • هزاران نوع بازی برای سگ­ ها برنامه ریزی کنید تا بازی کنند. برای برگزاری جشن تولد به باشکوهی هرچه بیشتر می­توانید مسابقاتی مثل زیباترین سگ یا بهترین حیوان جشن را برگزار کنید. در مورد انتخاب این نوع مسابقات خلاق باشید و خیلی به آن فکر کنید.
 • حتما ده­ ها نوع عروسک برای سگ­ها بخرید تا با آنها بازی کنند. برای اینکه جشن تولد سگ را به خوبی برگزار کنید می­توانید ده ­ها نوع عروسکی که سگ ­ها دوست دارند را خریداری کنید فقط مطمئن باشید که سگ ­ها بخاطر اسباب بازی­ ها با همدیگر دعوا نکنند.

تزئین کردن جشن تولد سگ

تزئین کردن محیط جشن تولد سگ قطعا جنبه­ فان و سرگرمی جشن را خیلی بیشتر خواهد کرد!

 • میزها را با پارچه ­های رومیزی پلاستیکی که نقش سگ دارند تزئین کنید.
 • طبق دستور پخت­ های آنلاین، کیک جشن تولد سگ درست کنید که سگ شما نیز آن را دوست داشته باشد.

سایر نکات مهم در برگزاری جشن تولد برای سگ:

تم جذاب و سرگرم کننده:

باید تم تولد سگ را به گونه ­ای انتخاب کنید که هم برای سگ­ ها و هم صاحبان آنها جذاب بوده و خسته کننده نباشد و البته بیشتر تم مرتبط با سگ باشد. به عنوان مثال در مواقع هالووین می­توانید لباس با تم متناسب با آن را انتخاب کنید و از مهمانان بخواهید خودشان و سگ ­­های آن ها همین نوع لباس را بپوشید. ضمنا می­توانید روز ولنتاین را نیز با این جشن ترکیب کنید و با تم قلب، دکوراسیون و تزئینات را انجام دهید.

خرید غذا برای سگ­ ها:

حتما توجه داشته باشید که در حین جشن، هم مهمانان و هم سگ­ ها گرسنه خواهند شد ولی گرسنه شدن سگ­ ها زیاد جالب نخواهد. بود پس حتما به فکر تهیه­ غذای مخصوص سگ باشید. اگر خودتان قصد دارید غذا درست کنید حتما مواد تشکیل دهنده را چک کنید تا برای سگ­ها مشکلی نداشته باشد و چنانچه سگ­­ هایی که در داخل مهمانی هستند نسبت به غذای خاصی حساسیت داشته باشند حتما باید در نظر داشته باشید. ضمنا توجه داشته باشید که غذاهایی مثل شکلات، آووکادو، انگور و لبنیات اصلا برای سگ ­ها خوب نیست حتی اگر جزئی از غذای پخته شده باشد.

 تأمین آب:

خیلی مهم است که سگ ­ها در جشن تولد سگ تشنه نمانند پس حتما به فکر تأمین کاسه­ های آب باشید و به طور دوره ­ای آن را پر کنید مخصوصا که اگر مهمانی خود را در فصل تابستان برگزار می­ کنید. ضمنا آب کاملا تمیز و تازه باشد و تکه یخ هم نگه دارید.

نکات مهم و ضروری در برگزاری تولد سگ

قانون و مقررات تعیین کنید:

حتما با وضع قوانین محیطی امن برای خود و مهمانان درست کنید تا مشکلات گریبان گیر شما نشوند برخی از این قوانین مهم عبارتند از:

 • حتما در جشن تولد سگ مهمانان با صاحبان خود حضور داشته باشند چرا که هر چقدر هم سگ اهلی باشد در صورتی که قصد ایجاد مشکلات داشته باشد به حرف صاحب خود بیشتر گوش می­کند.
 • از مهمانان بخواهید تا همراه خود شلاق داشته باشند تا در صورت ایجاد درگیری و نزاع آنها را رام کنند.
 • حتما تمامی سگ­ ها کاملا واکسینه شده باشند تا از انتشار عفونت جلوگیری شود.
 • در صورتی که سایر همسایه­ های شما عادت به نگهداری از سگ نداشته باشند، شاید از سر و صدای زیاد جشن اذیت شوند پس حتما میزان سر و صدای کلی را کنترل کنید تا خوشحالی شما موجبات ناراحتی دیگران نباشد.

 تعیین زمان استراحت:

دقیقا مشابه با بچه­ ها، سگ­ها هم پس از مدتی فعالیت نیاز به استراحت دارند. حتما اگر در خانه قصد برگزاری جشن تولد سگ را دارید، زمان و مکانی برای استراحت، جدای از سایر اعضای جشن در نظر بگیرید. این زمان استراحت بسته به میزان بازی­ هایی که در نظر گرفته ­اید و سختی و مدت زمان فعالیت می­تواند از بین چند دقیقه تا حد یک ساعت متغیر باشد.

در این بخش مهم ­ترین نکات و شیوه­ های برگزاری جشن تولد سگ به بهترین شکل ممکن را بیان کردیم تا به نحوی هم برای مهمانان و شما و هم سگ­ها، محیطی شاد و مفرح و جذاب باشد. حتما در انتخاب مکان، زمان، تعداد مهمانان، دکوراسیون، تزئینات و سایر موارد، حساسیت لازم را به خرج دهید و چنانچه تجربه­ کافی در این زمینه ندارید می­توانید از افراد حرفه ­ای و با تجربه در زمینه­ برگزاری جشن تولد سگ کمک بگیرید.

ضمنا خوشحال می­شویم نظرات و تجربیات خود را در زمینه­ برگزاری جشن تولد سگ در انتهای همین مطلب در بخش نظرات و گفتگو با ما در میان بگذارید.

منبع 1

منبع 2

منبع 3

اشتراک‌گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *