your-alt
لباس جشن تولد

چگونه لباس تولد انتخاب کنیم؟

زمان مطالعه 9 دقیقه

برای شرکت در جشن­ هایی که تم­ های مختلف دارند و یا برای سنین مختلف و در مواقع خاص برگزار خواهند شد، همیشه انتخاب لباس و استایل مناسب موردی چالش برانگیز برای خانم­ ها و البته کمتر برای آقایان است. در این مطلب ایده ­هایی جالب برای شما داریم تا بتوانید بهترین تیپ و تم را داشته باشید و لباس تولد مناسب را انتخاب کنید.

ضرورت انتخاب لباس تولد

زل زدن طولانی مدت به لباس‌های متنوع در کمدتان باعث ایجاد آشفتگی می‌شود مخصوصا وقتی که می‌خواهید برای یک رویداد خاص مانند جشن تولد، لباس تولد آماده کنید. احتمالا میزبان به شما ایده ­های کلی خواهد داد تا اطلاع داشته باشید که دقیقا چه نوع جشنی است. اما شما همچنان می‌خواهید لباس تولد را متناسب با راحتی خود انتخاب نمایید. با توجه به نوع مهمانی می‌توانید لباس تولد راحت، فانتزی و شاد انتخاب کنید، توجه داشته باشید که مهم نیست که کدام نوع لباس تولد را برای پوشیدن انتخاب می‌کنید، مهم رعایت نوع سبک شما در لباس پوشیدن و راحت بودنتان است. در ادامه به ذکر مواردی می‌پردازیم که می‌توانید برای انتخاب لباس تولد در نظر داشته باشید.

شیوه­ 1: انواع لباس تولد غیر رسمی

 1. شلوار جین و یک تاپ بسیار مناسب، گزینه­ مناسب لباس تولد برای جشن­ هایی که در طول روز برگزار می­ شوند بوده و اینگونه لباس ­ها را بپوشید. شما به دنبال راحت بودن خود باشید و سبکی را انتخاب کنید که در آن احساس راحتی دارید و البته باید نشان دهنده‎ی مهم بودن دورهمی نیز باشد. به همین جهت می‌توانید از لباس‌های روزمره‌ی خود استفاده کنید اما با اضافه کردن جزئیات به آن زیبایی ببخشید. مثلا شلوار لی غیر رسمی خود را با زیر پیراهنی پولک دار و کیف زنانه­ خیلی روشن زیباتر کنید و یا شال گردنی جذاب (مثل پیراهن هانلی) همراه با شلوار جین مناسب و کفش ورزشی جین دار بپوشید و آن را به عنوان لباس تولد متناسب انتخاب کنید.

لباس تولد غیر رسمی

 • همچنین می­توانید لباس تولد منتخب خود را با ژاکت کوتاه یا روسری طرح دار بپوشید تا در هوای سرد عالی به نظر برسد.
 1. ماکسی یا لباس midi را با صندل­ های مناسب برای تولدهایی که در طول روز و محیط بیرون از خانه برگزار می­ شوند بپوشید و لباس تولد خود تلقی کنید. اگر قرار است اکثر زمان جشن تولد در محیط بیرون از خانه باشد پس لباس­ های راحتی همراه با الگوهای جذاب برای یک جشنی که در طول روز برگزار می­گردد عالی است. اگر لباس تولد دارای چاپ برجسته است، بهتر است از اکسسوری‌های ساده استفاده کنید، اگر لباس تولد انتخابی شما تک رنگ است، برای اینکه احساس بهتری داشته باشید، استفاده از اکسسوری ساده و یا یک قطعه جواهر و یا تکه­ عبارت کوتاه می‌تواند بسیار جذاب باشد.

لباس جشن تولد ماکسی

 • به طور مثال یک گردنبند ضخیم گزینه ­ای عالی برای نشان دادن لباس دکولتاژ شماست.
 • یک ماکسی تک رنگ را با کفش­ های رنگارنگ یا ژاکت طرح‌دار بپوشید.
 • لباس تولد خود را متناسب با جشن ­هایی کنید که در شب برگزار می­ شوند و برای این کار، کمربند ببندید، پاشنه بلند پا کنید و لباس کاردیگان بلند و مناسب بپوشید.
 1. با پوشیدن شلوار جین تیره و تاپ بدون شانه، جذبه­ خاصی را به تیپ خود در شب بدهید. جشن‌های شبانه، هیجان و جذابیت بیشتری می‌طلبد، ناحیه­ شانه­ ها را می­توانید با انتخاب لباس تولد بدون ناحیه­ شانه به رخ بکشید و تیپ لباس تولد خود را با یک کیف زنانه­ کوچک و چکمه تکمیل کنید.

لباس تولد برای شب

 • دقت داشته باشید که لباس شما نباید براق و یا خاص باشد، چرا که این مهمانی مختص شما و یا اینکه چطور به نظر می ­رسید نیست و مربوط به کسی است که تولد برایش گرفته می‌شود و لازم است که او دیده شود.
 1. نوع دیگری از لباس تولد که می­توانید انتخاب کنید کت اسپرت دو دکمه‌ای بر روی پیراهن یقه دکمه‌دار همراه با شلوار کوتاه یا شلوار جین است. یک کت زیبا و کاملا متناسب دو دکمه­ ای با هر نوع شلوارک یا شلوار جین عالی به نظر می ­رسد، مخصوصا اگر مقداری از پیراهن یا لباس خود را داخل شلوار خود کنید. می‌توانید این لباس‌ها را با کفش راحتی، اسنیکر و یا کفش بدون پاشنه ست کنید.

لباس تولد کت دو دکمه ای

 • در مورد زنان، تغییر ظاهر لباس تولد به تم شب با یک جفت کفش پاشنه بلند تا متوسط یا لژ دار امکان پذیر است.
 • مردها اگر بخواهند لباس تولد را به تم متناسب با شب تبدیل کنند با تغییر لباس تولد به شلوار راحتی، شلوار کتان یا شلوار کتان راه راه تیره رنگ امکان پذیر است.
 1. یک جفت کاردیگان با طرح و نقش روی تی شرت و شلوار جین­ های متناسب برای روز یا شب. طراحی کردن کاردیگان یا کت دو دکمه ­ای روی طرح و نقش تی شرتی که با آن احساس راحتی دارد و انتخاب آن به عنوان لباس تولد کامل­ تر از یک تی شرت به تنهایی به نظر خواهد رسید. فقط مطمئن باشید لباس تولد شما به شکل تی شرت خیلی شل یا بلند نباشد تا شما را نامرتب نشان دهد. برای اینکه ظاهر خیلی عادی داشته باشد بخشی از لباس تولد خود را داخل شلوار نکنید تا سگک کمربند مشخص باشد.

لباس جشن تولد کاردیگان

 1. لباس تولد را برای استخر پارتی یک ماکسی یا لباس midi انتخاب کنید. در صورتی که قصد شرکت در استخر پارتی دارید، بهتر است نوعی از لباس تولد را انتخاب کنید که خیلی راحت بتوانید آن را بپوشید و دربیاورید (مثل یک لباس ماکسی یا پیراهن نازک و شلوارکی که اهمیتی در مورد کثیف و خیس شدن آن نمی­دهید). صندل های راحتی یا دمپایی­ های لا انگشتی انتخابی کنید که با تم کنار استخر و سایر گزینه ­های لباس تولد کاملا ست باشد.

لباس مناسب برای تولد

 • در صورتی که جشن هم در فضای داخل و هم بیرون برگزار می ­شود، متناسب با تم، لباس تولد انتخاب کنید و چندین دست لباس بیاورید.
 1. یک پیراهن راحت با شلوارک یا شلوار لی ساده برای جشن تولد بچه ­ها به عنوان لباس تولد انتخاب کنید. اکثریت جشن تولد بچه ­ها خیلی معمولی است، پس انتخاب لباس تولد از بین لباس ­هایی که هر روز می پوشید مشکلی ندارد. احتمالا فعالیت و راه رفتن زیادی در پیش باشد، پس باید راحت باشید تا حرکت و سریع راه رفتن به راحتی با لباس تولد امکان پذیر باشد (مخصوصا که با بچه­ های کوچک شرکت کرده باشید).

لباس مناسب برای تولد بچه ها

 • حتما توجه داشته باشید که شلوار جین یا پیراهن سفید نپوشید تا از سبزه و چمن رنگی نشود
 • شلوار کار یا شلوارک­ های جیب دار به عنوان لباس تولد استفاده کنید مخصوصا برای مواقعی که قصد دارید اشیای کوچکی که برای بچه ­های کوچک یا نوزادان نوپا ایمن نیستند مخفی کنید.
 • در صورتی که بچه دار هستید، در کنار انتخاب لباس تولد حواستان به برداشتن ساک بزرگ برای غذاهای میان وعده، آب، ضد آفتاب و هر چیزی دیگری که احتمالا شما یا کودکتان به آن نیاز پیدا کند باشد.

شیوه­ دوم: طوری لباس تولد انتخاب کنید که دیگران را تحت تأثیر قرار دهید.

 • برای جشن و سرورها، لباس کوکتیل را به عنوان لباس تولد انتخاب کنید. جشن­ های نیمه رسمی در طی روز نیاز به انتخاب لباسی فاخر در رنگ و طرح متنوع دارند تا به عنوان لباس تولد انتخاب شوند. لباسی انتخابی کنید که بلندی آن تا زانوها باشد و با کفش پاشنه­ گرد یا پاشنه کوتاه برای راحتی بیشتر و استایل مناسب ست کنید.
 • این گونه کفش ­ها را وقتی با لباس تولد ست کنید که مطمئن هستید در کل جشن روی چمن راه خواهید رفت.

لباس تولد کوکتیل

 • لباس تولد را به شکل دامن زرق و برق دار همراه با بلوز مناسب و کفش ­های پاشنه کوتاه انتخاب کنید. دامن زرق و بردار پولکی با تاپ ساده ­ای که آن را داخل دامن خود کرده ­اید بسیار عالی به نظر خواهد رسید.
 • هر چقدر لباس بیرونی شما بلندتر باشد، وسایل جانبی شما نیز باید ساده ­تر باشند. در این نوع لباس تولد پولک ها و قسمت­ های زرق و برق دار را نقطه­ کانونی قرار دهید و آن را با یک گردنبند یا دستبند ساده از جنس نقره یا طلا تزئین کنید.
 • می­توانید کفش­ های پاشنه بلند به همراه کیف دستی زنانه­ کوچک را با یکدیگر ست کرده و لباس تولد خود قرار دهید.

لباس تولد براق

 • لباس کوکتیل یا کت و شلوار متناسب را برای جشن تولدهایی که در شب برگزار می­ شوند به عنوان لباس تولد انتخاب کنید. اگر جشن تولد در شب برگزار می­ شود و در یک رستوران و سالن مجلل است، بهترین زمان برای پوشیدن لباس ­های کوکتیل، کت و شلوارهای کاملا مناسب و کفش ­های معمولی و انتخاب آنها به عنوان لباس تولد است.
 • لباس تولدی انتخاب کنید که دقیقا روی زانو قرار بگیرد. اگر خیلی کوتاه­ تر انتخاب کردید، حتما دور گردنی متوسط یا بلند استفاده کنید تا خیلی بدنتان خودنمایی نکند. به سمت انتخاب لباس ­هایی با رنگ تیره ­تر و منظم ­تر بروید، شکل ­های رمانتیک مثل لباس ­هایی که ناحیه­ شانه و دور گردن را ندارند انتخاب خوبی هستند.
 • همیشه انتخاب کت و شلوار مناسب گزینه ­ای عالی برای مردان است (رنگ­های روشن­ تر برای روز و رنگ­­های تیره تر برای شب) همراه با یک جفت کفش راحتی یا معمولی روزانه که ست فوق العاده ­ای برای لباس تولد می ­شود.

لباس جشن تولد جدید

 • از وسایل جانبی و تزئینات برای لباس بیرونی خود به عنوان لباس تولد استفاده کنید. وسایل و لباس ­های جانبی نه تنها گزینه­ تکمیلی برای شما محسوب می­ شود بلکه ویژگی­ های عالی از شما را نیز به تصویر می­کشند. اما توجه هم داشته باشید که زیورآلات و بخش ­های جانبی بیش از حد برای هر لباس تولد شما را خیلی شلوغ و حواس پرت کن نشان می ­دهد و بخاطر داشته باشید که کمتر، بهتر است. یک النگو یا دست بند توجه مهمانان را به مچ دست جذب می­کند در حالتی که استفاده از گردنبند نقره یا طلا، لباس دکولتاژ شما را به عنوان لباس تولد بولد می­کند. در مورد مردان ساعت قشنگ یا دستمال جیبی بی نظیر، هر نوع ظاهری را خیلی شیک و مدرن می­کند.

استفاده از اکسسوری خاص برای لباس تولد

 • در صورتی که لباس تک رنگ می ­پوشید، آن را با تکه­ هایی کوچک و بسیار زیبا مثل گردنبند، دست بند یا گوشواره تزئین و مجلل کنید. با الگوهای درشت، تمامی تزئینات جانبی را کوچک و حداقلی در اندازه داشته باشید.
 • توجه داشته باشید که انتخاب لباس تولد مناسب با تزئینات جانبی عالی باید همراه باشد. به عنوان مثال با دریافت جواهرات نقره آنها را در جوش شیرین غوطه ور کرده و در آب داغ در کاسه ­ای روکش آلومینیومی دارد قرار دهید.
 • مردان هنگام انتخاب لباس تولد دقت داشته باشند که جیب با رنگی متناسب، مقداری روشن­ تر و یا تیره ­تر نسبت به رنگ درب اصلی انتخاب کنند و ضمن اینکه مستقیما به کراوات وصل نکنید، به جای این کار رنگ اولیه یا ثانویه را طوری انتخاب کنید که بخشی از تی شرت یا کت دکمه دار باشد.

ترجمه توسط سایت تولدِتو

منبع: سایت wikihow

اشتراک‌گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *