your-alt
جشن تولد در زمان کرونا

بهترین ایده ها برای گرفتن جشن تولد در شرایط کرونا

زمان مطالعه 4 دقیقه

تولد گرفتن در محیط بیرون از خانه و کلیه فعالیت هایی که قبلا انجام می دادید بخاطر شرایط حاد کرونا امکان پذیر نیست اما از طرفی هم نمی توان چنین روز مهمی را از دست داد. ما در این مطلب بهترین ایده ها را جمع کرده ایم تا حتی در شرایط کرونا هم بتوانید از تولد خود نهایت لذت را ببرید.

چطور در شرایط کرونا جشن تولد بگیریم؟ (1)

در شرایط کرونا امن ترین مکان خانه است اما از طرفی هم نمی توان زمان را متوقف کرد و بالاخره مناسبت های خاصی مثل جشن تولد و غیره هم فرا می رسند. عموما، هر کسی دوست دارد که در چنین روزی با دوستان خود خوش بگذراند، در بیرون از خانه جشن بگیرد، غذا از بیرون سفارش دهد یا حتی به مسافرت برود. در دوران قرنطینه تمامی این کارها ممنوع هستند و نمی توانید انجام دهید.

در نا امیدی بسی امید است. با ایده هایی که در این مطلب به شما خواهیم گفت خواهید دید که حتی در دوران کرونا هم می توان از جشن تولد لذت برد:

در کرونا هم می توان تولد گرفت.

  • پختن کیک:

به پختن کلوچه، کیک، نان و هر چیزی که دوست دارید بپردازید. قطعا کیک پختن با کسی که دوستش دارید لذت زیادی خواهد داشت و شاید چندین ترفند هم یاد بگیرید.

پختن کیک تولد در دوران کرونا

  • مشاهده فیلم:

بله تئاتر و سینما بسته هستند اما به این معنی نیست که نمی توانید فیلم ببینید. در چنین مناسبت خاصی، شروع کنید تمامی سری های فیلم های مورد علاقه خود را یکی پس از دیگری ببینید و لذت ببرید.

تماشای فیلم در جشن تولد

  • نزدیک تر شدن به خانواده:

گفتگو و مکالمه دوستانه و صمیمی با اعضای خانواده خود داشته باشید که بی نهایت ارزشمند است. وقتی به انجام کارهای مختلف در محل کار و خانه مشغول می شوید، کمتر فرصت دیدن اعضای خانواده و دیدن کارهایی که در طی روز انجام می دهند پیش می آید و شاید وقت صحبت کردن زیادی هم وجود نداشته باشد. پس این فرصت را مغتنم شمرده و از بودن در کنار خانواده لذت ببرید.

نزدیک تر شدن با خانواده در زمان کرونا

  • تمیزکاری منزل و محل کار:

در  جشن تولد خود می توانید زمانی هم به تمیز کردن اتاق و حتی کل منزل اختصاص دهید و این کار را می توان با رقص و موزیک شاد نیز انجام داد.

تمیزکاری در روز جشن تولد

  • کتاب خواندن:

در هر صورت و هر کاری که مایل باشید در روز جشن تولد خود انجام دهید، هیچ دلیلی برای کتاب نخواندن وجود ندارد. بهترین کار هم این است که لیستی از کتاب هایی که قصد داشتید بخوانید را آماده کرده و شروع به خواندن آنها کنید که قطعا دنیای کاراکترهای کتاب ها بسیار لذت بخش است.

کتاب خواندن در جشن تولد

  • بازی های دوران کودکی:

به سراغ بازی های دوران کودکی خود بروید که خیلی برای شما جذاب و دوست داشتنی بودند مثل شکار گنج، قایم موشک، پانتومیم (لال بازی، ادا بازی) یا پیکشنری (شبیه به پانتومیم اما به جای حرکات بدن برای فهماندن کلمه یا عبارت، باید آن را نقاشی کنید). پس ضمن جشن گرفتن تولد خود در منزل، با انجام این بازی ها دوباره حس کودکی خود را تجربه کنید.

بازی های جشن تولد در دوران کرونا

  • نقاشی کردن:

چقدر وقت از آخرین باری که چیزی نقاشی کرده اید یا قلم مو و آبرنگ دست گرفته اید گذشته است؟ پس روز جشن تولد، بهترین فرصت برای دوباره نقاشی کشیدن است.

  • یک حمام همه جانبه:

حتما کلی مواد و وسایل تهیه کرده اید تا در یک روز مناسب به چشمه آبگرم بروید و انرژی تازه کنید. الان بهترین فرصت است. اگر وان در خانه دارید آن را پر از آب گرم کرده و کمی ریلکس شوید و هر کاری که نمی توانید بخاطر کرونا در بیرون از خانه انجام دهید مشابه آن را در خانه انجام دهید.

این موارد بهترین ایده هایی بودند که برای روز تولد خودتان می توانید در خانه انجام دهید چون بیرون رفتن و انجام فعالیت های سابق بخاطر کرونا ممنوع شده است. شما چه ایده های دیگری دارید؟ با ما به اشتراک بگذارید.

اشتراک‌گذاری

یک نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *