your-alt
بازی های جشن تولد

معرفی 11 بازی جشن تولد برای بچه ها

زمان مطالعه 9 دقیقه

در این مطلب قصد داریم 13 مورد از بهترین نمونه­ های بازی جشن تولد را به همراه توصیف دقیق، ذکر قوانین و مثالی برای تفهیم بهتر هر یک خدمت شما عزیزان معرفی کنیم تا در روز تولد کودکان، خاطره­ای بسیار شاد و مفرح و در عین حال فراموش نشدنی را رقم بزنید.

بهترین نمونه­ های بازی­ جشن تولد برای بچه­ ها

چه کسی بازی جشن تولد را دوست ندارد؟ بازی جشن تولد باعث می­شود که همه حرف بزنند و راه بروند در کنار اینکه روز خاطره­ انگیزی را برای کودک شما درست می­کند. اما در کنار همه­ برنامه ریزی­ های دیگری که مورد نیاز هست، از کیک تا کادوها شاید وقت برای برنامه ریزی یک سرگرمی جذاب نداشته باشید. این همان موقعی است که ما با 11 بازی جشن تولد بچه ­ها وارد عمل می­ شویم تا جشن شما را خاطره انگیز کنیم. ما بازی­ های جشن تولد بامزه ­ای کلاسیکی مثل Red Rover هم که برای بازی در فضای بیرون خانه مناسب است را هم در لیست خود قرار داده ­ایم. با انواع بازی جشن تولد خاصی هم وجود دارند که می­توانید آنها را تغییر داده تا به تم تولد مدنظر خود برسید. همچنین فیلترهای مفیدی مثل گروه سنی و وسایل مورد نیاز هم وجود دارند تا بازی را انتخاب کنید که بسته به نوع جشن شما بهترین تناسب را داشته باشد.

بازی دو تا حقیقت و یک دروغ:

یکی از انواع بازی جشن تولد که هر فردی باید حدس بزند که کدام مورد دروغ است و این بازی هیچ وسیله ­ای نیاز ندارد.

توصیف این بازی جشن تولد: هر بازیکنی به دو مورد حقیقت و یک مورد دروغ فکر کرده و به گروه می­گویند. دیگر بازیکنان باید حدس بزنند که کدام دروغ است. کسی که درست حدس بزند به سراغ بعدی می ­رود.

مثال: هنری اول شروع می­کند و می­گوید من اصلا به خارج کشور نرفته ­ام، من اصلا بروکلی نخورده­ ام و من بلد نیستم که دوچرخه سواری کنم. سَمی حدس می­زند که او دروغ می­گوید که اصلا بروکلی نخورده اما لی حدس می­زند که او اصلا به خارج از کشور نرفته است. لی درست می­گوید و به سراغ بعدی می­رود.

بازی دم را به خر بچسبون:

یکی از انواع بازی جشن تولد که بسته به تم بازی جشن تولد، خر را با هر کاراکتر یا حیوان دیگری که دوست دارید عوض کنید.

توصیف این بازی جشن تولد: یک پوستر خر به دیوار بزنید و به هر بازیکن یک دم با چسب که به یک طرف آن زده شده بدهید. هر بازیکن با چشم بسته باید سعی کند که دم را روی خر بگذارد. اگر می­خواهید درجه سختی بازی را بیشتر کنید، قبل از شروع سه بار بازیکن را بچرخانید.

مثال: باربارا اولین نفر شروع می­کند و نمی­تواند پوستر خر را پیدا کند. فرانکی نفر بعدی میره جلو و دم را روی پوستر قرار میده اما روی پاهای خر، هنری هم نفر بعدی میره و دم را در نزدیک­ترین محل نسبت به خر قرار میده.

بازی تولد دم خر را بچسبان

بازی آدم برفی کشیدن:

از بازیکنان بخواهید که یک طرح ساده­ای از آدم برفی را بدون نگاه کردن بکشند.

توصیف این بازی جشن تولد: به هر بازیکن یک ماژیک و برگه کاغذ بدهید تا روی سر خود قرار دهند. از هر بازیکن بخواهید که یک آدم برفی (یا هر شکل ساده­ دیگری که به تم تولد و بازی جشن تولد هماهنگ باشد) بکشد در حالیکه برگه­ کاغذ را روی سر خود نگه داشته ­اند.

مثال: به هر کدام از ترسا، دنیل و والتر یک برگه کاغذ و ماژیک داده شده است. آنها 2 دقیقه وقت دارند تا آدم برفی خود را بکشند. پس از اتمام وقت، کار را تمام کرده و به نقاشی هر بازیکن نگاه می­کنند.

بازی انداختن پاپ کورن:

یکی از انواع بازی جشن تولد تا ببینید کدام تیم می­تواند بیشترین پاپ کورن را در این مسابقه­ راحت جمع کند.

توصیف این بازی جشن تولد: لیوان­ های پلاستیکی بردارید، هر کدام برای یک بازیکن، انتهای هر کدام را سوراخ کنید و یک بند کشی از داخل آن عبور دهید تا به پای بازیکن وصل شود. گروه را به چندین تیم تقسیم کنید و لیوان­ها را با پاپ کورن پر کنید و از بازیکنان بخواهید مسابقه را با انداختن پاپ کورن­ خود در یک سبد که در انتهای مسیر قرار داده شده تمام کنند. تیمی که مسابقه را با بیشترین پاپ کورن داخل سبد تمام کند برنده است.

مثال: تیم 1 و 2 مسابقه را شروع می­کند، از هر بازیکن بخواهید که به انتهای زمین مسابقه رفته و پاپ کورن خود را به داخل سبد بیاندازد. به محض اینکه هر کدام از بازیکنان مسابقه را تمام کردند، تعداد پاپ کورن ­هایی که در سبد هر تیم هست را بشمارید. تیمی که بیشتری پاپ کورن را داشته باشد برنده است.

بازی زمین نخور:

یکی از انواع بازی جشن تولد که در آن سعی کنید دوست خود را بدون اینکه لمس کنی زمین بزنی.

توصیف این بازی جشن تولد: نصف گروه روی یک پا بایستند و نصف دیگر تلاش کنند بدون لمس کردن، آنها را زمین بزنند. مثلا می­توانند شکلک در بیاورند، اطراف آنها برقصند یا پشت سر آنها بدوند – تا زمانی که به آنها برخوردی نداشته باشند! کسی که زمین نخورد برنده است.

مثال: تریستان روی یک پا ایستاده و رایلی تلاش می­کند که او را بخنداند. تریستان می­خندد اما سعی می­کند تعادل خودش را حفظ کند. در انتهای بازی، تریستان تنها کسی است که زمین نخورده است.

مسابقه­ ساک:

موانعی را به بازی قدیمی ساک سیب زمینی اضافه کنید.

توصیف این بازی جشن تولد: به هر بازیکن یک ساک یا کیسه­ بالشت بزرگ بدهید. هر بازیکن باید داخل ساک رفته و با پریدن به انتهای مسیر مسابقه برود. کسی که مسیر مسابقه را تا انتها برود و اولین نفر تمام کند برنده است.

مثال: پاتریک، لیندسی و تیفانی مسابقه را در داخل ساک ­های سیب زمینی خود شروع می­کند. لیندسی جلو میوفتد در حالیکه پاتریک و تیفانی نزدیک به او در پشت سرش قرار دارند. لیندسی اولین نفر از خط پایان عبور کرده و مسابقه را می­برد.

بازی تولد داخل ساک رفتن و دویدن

بازی تولد کاوشگر مریخ:

در این بازی که بیرون از خانه انجام می ­شود، دست­های گره کرده­ خود را محکم بگیرید!

توصیف این بازی جشن تولد: گروه را به دو تیم تقسیم کرده و از آنها بخواهید که در دو سمت مخالف روبروی همدیگر صف بکشند. همه­ بازیکنان باید دست­ ها را با هم تیمی­ ها نگه دارند. هر تیم به نوبت یک نفر را در تیم روبرویی انتخاب می­کند تا بدود و تلاش کنید که این زنجیره­ انسانی را بشکند. اگر بازیکن نتواند، بخشی از آن تیم می­شود. اگر بازیکن موفق شود، یک تیم از بازیکن روبرویی برای خود می­برند. تیمی که همه­ بازیکنان تیم روبرویی را بگیرد برنده است.

مثال: تیم 1 و 2 روبروی هم قرار می­گیرند. تیم 1 می­گوید، مریخ نورد قرمز، مریخ نورد قرمز، جکی رو سمت ما بفرست. جکی به سمت تیم آنها حمله ور شده و تلاش می­کند تا قفل دستان آنها را بشکند. جکی موفق نشده و باید به تیم 1 ملحق شود.

بازی تولد مارکوپولو:

یکی از انواع بازی جشن تولد که برای انجام آن همه­ بچه ­ها را برای بازی آماده کنید.

توصیف این بازی جشن تولد: یک نفر در گروه چشمش را می­بندند و به او می­گویند که با صدای بلند بگو مارکو. گروه هم فقط با کلمه­ پولو جواب می­دهد. مارکو باید کسی را که در گروه پولو را گفته به دنبال صدای او رفته و او را تگ کند.

مثال: هِدِر اولین بازیکن در نقش مارکو هست. او بلند می­گوید مارکو و می­شنود که کسی در سمت چپ او پاسخ می­دهد پولو. او به سمت صدا می­رود و دوستش جولیا را تگ می­کند. جولیا مارکو بعدی این بازی است.

بازی اثر انگشت:

برای یک بازی جشن تولدبا تم جاسوسی، ببینید چه کسی می­تواند اثر انگشت هر بازیکن را تطبیق دهد.

توصیف این بازی جشن تولد: به هر بازیکن دو کارت اثر انگشت و یک استامپ بدهید. هر بازیکن باید اثر انگشت خود را روی هر دو کارت اثر انگشت خود بزند. همه­ کارت­ها را جمع کنید و پشت هر کدام نام بازیکن را بنویسید. دسته­ کارت­ها را قاطی کنید و از گروه بخواهید که اثر انگشت­ ها را بدون نگاه کردن به اسامی در پشت هر کدام با یکدیگر تطبیق دهند.

مثال: آیان، شری و تیلور هر کدام اثر انگشت خود را روی دو کارت مربوطه ثبت می­کنند. بعد از اینکه کارت­های روی میز بُر خوردند، تلاش کنند تا اثر انگشت آنها را با جفت یکسان خود منطبق کنند. محدودیت زمانی بگذارید و زمان را چک کنید که در طی چه زمانی موارد مشابه را با یکدیگر منطبق می­کنند.

بازی شکار اشیای مخفی با عکس گرفتن:

یکی از انواع بازی جشن تولد که در آن به تیم­ ها لیستی از اشیای مخفی به همراه نشانه ­هایی برای پیدا کردن آنها بدهید.

توصیف این بازی جشن تولد: به هر بازیکن یک دوربین (یا اگر گوشی هوشمند دارند از آنها استفاده کنند!) بدهید. لیستی از نشانه­ های هر آیتم به هر بازیکن بدهید تا در حیاط پشتی پیدا کند، مثل درخت­ ها، سنجاب­ ها، گل­ها و غیره. کسی که از تعداد بیشتری از آیتم ­های لیست قبل از اینکه زمان تمام شود عکس بگیرد برنده است.

مثال: اولین نشانه این است که من دوست دارم بیرون دوش بگیرم. جورج به سمت حوضچه­ پرنده در حیاط پشتی رفته و از اولین پرنده ­ای که می­بیند عکس می­گیرد.

الکتریسیته­ ساکن:

یکی از انواع بازی جشن تولد که در این بازی بالون، منطق علمی آن را بامزه می­کند.

توصیف این بازی جشن تولد: 30 تا بالون را باد کرده و گروه را به چندین تیم تقسیم کنید. به هر تیم یک سویی شرت برای یک هم تیمی بدهید تا بپوشد. تایمر را بزنید و هر تیم باید ببیند که چند بالون می­توانند به کمک الکتریسیته­ ساکن به سویی شرت بچسبانند. تیمی که بیشترین بالون را در انتهای بازی چسبانده باشد برنده است.

مثال: کیمبرلی و ریچارد شروع به مالیدن بالون­ها روی فرش و به موهای خود می­کنند تا الکتریسیته­ی ساکن درست کنند و 5 بالن به سویی شرت بچسبانند. وقتی زمان تمام شود، بیشترین بالون را دارند.

بازی جشن تولد تمرین پایه:

یکی از انواع بازی جشن تولد که برای جشن تولد با تم نظامی عالی است.

توصیف این بازی جشن تولد: مسیری پر از موانع درست کنید که شبیه به تمرین­ های آموزشی پایه باشد، مثل سینه خیز رفتن زیر سیم، لی لی پریدن، حرکت پروانه ­ای و حتی بالا رفتن از دیوار. کسی که اولین نفر مسیر پر از موانع را تمام کند برنده است.

مثال: با زدن سوت، هر بازیکن در مسیر موانع متفاوتی قرار می­گیرد. یک مانع 10 بار شنا و 10 بار حرکت پروانه ­ای است. دومین مانع سینه خیز رفتن زیر سیم خاردار الکی است. هر بچه­ باید به خط پایان برسد.

چالش بالون:

یکی از انواع بازی جشن تولد، بالون­ ها را بترکون و چالش مخفی درون آنها را کامل کنید.

توصیف این بازی جشن تولد: بالن­ ها را باد کنید و داخل هر کدام تکه­ ای کاغذ همراه با چالشی که روی آن نوشته شده بیاندازید. از هر بازیکن بخواهید که با یکدیگر تیم تشکیل دهند و هر تیم باید با همکاری همدیگر بالن را بترکاند و چالش داخل هر کدام را تمام کنید. کسی که اولین بار تمام کند برنده است.

مثال: جیمی و اِرین در یک تیم هستند و برای ترکوندن اولین بالن می­دوند. آنها موفق می­شوند بالن را بترکونند که داخل آن نوشته شده، هم تیمی خود را کول کرده و در اطراف خانه بچرخان. آنها موفق می­شوند به عنوان اولین تیم چالش را تکمیل کنند.

در این مقاله ما به بررسی مهم ترین بازی های جشن تولد پرداخته ایم. این بازی ها در انواع مختلفی بوده و به صورت فردی و گروهی قابل اجرا می باشد. در انجام این بازی ها دقت کافی داشته باشید تا به کسی صدمه ای وارد نشود.

منبع

اشتراک‌گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *