your-alt
وسایل جشن تولد

لیست کامل وسایل جشن تولد چیست؟

زمان مطالعه 12 دقیقه

جشن تولد یکی از روزهای پرخاطره برای هر شخصی است که می‌توان خاطره‌ساز باشد. برای اینکه این روز برای هر شخصی جذاب و خاطره‌انگیز باشد بهتر است از ایده‌های مختلفی استفاده کنید. برای برگزاری این مراسم باید لیست وسایل جشن تولد را آماده کنید تا بتوانید بهتر آن را برگزار کنید.

زمانی که لوازم جشن تولد را آماده می‌کنید باید به جنسیت و سن فرد توجه کنید تا بتوانید وسایل مناسبی خریداری کنید. برای برگزاری جشن تولد از ایده‌های خلاقانه و جذاب استفاده کنید، با این کار باعث می‌شوید که به مهمانان نیز خوش بگذرد و شب خاطره‌انگیزی را به جای بگذارید. در ادامه تمام لیست وسایل جشن تولد برای بزرگ‌سالان و دخترانه و پسرانه را معرفی کرده‌ایم که با استفاده از آن‌ها می‌توانید جشن تولد به یادماندنی داشته باشید، پس با ما همراه باشید.

لیست وسایل جشن تولد بزرگ‌سالان

امروزه برای افراد با سن‌های متفاوت و بالا جشن تولد گرفته می‌شود و همانند جوانان دورهمی‌های جذابی گرفته می‌شود. شاید در مرحله اول به نظر بیاید با بالا رفتن سن افراد نمی‌توانند از ایده‌های جالب و زیبا استفاده کنند، ولی این نظر کاملا اشتباه است. تمام افراد در هر رنج از سنی که هستند احتیاج به هیجان و شادی دارند، بزرگ‌سالان نیز از این قاعده مستثنا نیستند. در ادامه با چک لیست جشن تولد برای بزرگسالان همراه شما هستیم.

وسایل تزیین تولد بزرگسالان

بعضی از بزرگ‌سالان در روز تولد خود تنها به یک کیک تولد رضایت می‌دهند، حتی هستند برخی افراد همین کیک ساده را نیز تهیه نمی‌کنند. بزرگ‌سالان از تهیه لیست وسایل جشن تولد سرباز می‌زنند و حتی بازی‌های روز تولد را حذف می‌کنند. در نتیجه جشن تولد بزرگ‌سالان معمولاً خسته‌کننده و ساده برگزار می‌شود، به همین دلیل مهمانان زیادی علاقه به شرکت در این‌گونه مهمانی‌ها را ندارند. در ادامه به بررسی لوازم جشن تولد بزرگسالان و ایده‌های برگزاری یک جشن تولد جذاب می‌پردازیم.

ایده‌هایی برای تهیه لوازم جشن تولد بزرگسالان

افراد وقتی به یک سن معلومی می‌رسند از برگزاری جشن تولد خودداری می‌کنند، برخی از این افراد از روی اجبار این کار را می‌کنند و ترجیح می‌دهند جشن کوچکی در حد خانواده خود برگزار کنند. در ادامه لیست وسایل جشن تولد و ایده‌هایی که می‌توانید برای برگزاری جشن تولد بسیار زیبا برای بزرگ‌سالان تدارک ببینید را معرفی کرده‌ایم، پس ما را با ادامه مقاله همراهی کنید.

کیک تولد خاص

برای تدارک جشن تولد می‌توانید از سفارش کیک تولد خاص شروع کنید. برای اینکه کیکی که سفارش می‌دهید خاص باشد می‌توانید از طریق فروشگاه‌های اینترنتی سفارش دهید. این فروشگاه‌ها برای شما انتخابات زیادی را دارد که می‌توانید بر اساس سلیقه و سن فرد مورد نظر انتخاب کنید.

مقاله 50 کیک تولد مردانه جدید + عکس های با کیفیت

کیک تولد خاص بزرگسالان

کیک تولد بزرگسالان خاص

انواع تم تولد بزرگسال

تم‌های تولد تنها برای کودکان ساخته نشده است و بزرگ‌سالان نیز می‌توانند از تم‌های مخصوص سن خود استفاده کنند. شما حتی می‌توانید با استفاده از خلاقیت خود، تم جذابی را تهیه کنید که مهمانان به وسیله آن شکه شوند. سعی کنید از تم‌های مدرن و شیک استفاده کنید.

تم تولد بزرگسال تم تولد بزرگسالان

دسرهای زیبای دوران کودکی

دسرهای زمان کودکی انواع مختلفی داشت که می‌توانید در زمان جشن تولد از آن‌ها استفاده کنید. یکی از این دسرها که در زمان کودکی بزرگسالان از آن به وفور استفاده می‌کردند، بستنی یخی بود. شما می‌توانید این بستنی را به راحتی در منزل با طعم‌های متفاوت تهیه کنید و در زمان جشن تولد از آن استفاده کنید.

برای خرید این لباس های تم تولد از فروشگاه اینترنتی ما دیدن فرمایید

ایجاد دیوار آرزو

دیوار آرزو یکی از لوازم تولد برای جشن تولد بزرگ‌سالان است که می‌توانید از آن در زمان تولد استفاده کنید. مهمانان می‌توانند در زمان جشن تولد بر روی این دیوار هر کدام یک آرزویی برای فرد بنویسند. این دیوار می‌تواند به عنوان یادگاری بزرگ برایتان باقی بماند. بهتر است از پس زمینه تیره برای این دیوار استفاده کنید و روی آن را با خودکار طلایی و یا نقره‌ای بنویسید. با این کار جلوۀ خاصی به دیوار آرزو می‌دهید.

دیوار آرزوها برای تولد بزرگسالان

استفاده از فویل طلایی برای تزیین بادکنک‌ها

یکی دیگر از لیست وسایل تزیین تولد استفاده از فویل طلایی برای تزیین بادکنک تولد است. با اینکار می‌توانید جلوه خاصی به فضای خانه بدهید و تم زیبایی برای جشن تولد ایجاد کنید. برای این کار بهتر از گاز هلیوم برای پر کردن بادکنک‌ها استفاده کنید و در یک قسمت مشخصی قرار دهید.

تزیین بادکنک تولد جدید

استفاده از خوراکی و نوشیدنی‌های مختلف

برای اینکه بدانید برای تولد چه وسایلی لازم است می‌توانید از چک‌لیست جشن تولد استفاده کنید. در این چک‌لیست‌ها از خوراکی‌ها و نوشیدنی‌هایی که باید در جشن تولد استفاده کنید نام ببرید تا در زمان مهمانی به مشکلی بر نخورید. در این‌گونه مهمانی‌ها می‌توانید از کوکی‌ها و نوشیدنی‌های تک نفر استفاده کنید. با این کار جشن تولد را به گونه‌ای کاملا خاص برگزار کرده‌اید و تمام مهمانان از این جشن تولد خرسند می‌شوند.

ایده برای خوراکی های تولد

استفاده از ذرت بو داده رنگارنگ یکی از لیست وسایل جشن تولد بزرگ‌سالان محسوب می‌شود که می‌توانید در تولد خود از آن استفاده کنید. شاید برخی افراد فکر کنند استفاده از این‌جور ذرت‌ها فقط برای جشن تولد بچه‌هاست، ولی کاملا در اشتباه هستند. با استفاده از این خوراکی‌ها می‌توانید به مهمانی خود رنگ و بو جدیدی بدهید و آن را به راحتی با استفاده از رنگ‌های خوراکی در خانه تهیه کنید. بعد از تهیه ذرت بو داده رنگی آن‌ها را بر روی میز به صورت کاملا زیبا بچینید و نوستالژیک دوران کودکی خود را رقم بزنید.

جعبه سورپرایز

اگر تدارک جشن تولد به عهده شماست و جشنی که می‌خواهید بگیرید برای دوست صمیمیتان است، می‌توانید با جعبه سورپرایز او را غافلگیر کنید. با هدیه دادن جعبه سورپرایز می‌توانید دوست خود را خوشحال و سورپرایز کنید. برای تهیه این جعبه‌ها می‌توانید از فروشگاه‌های اینترنتی استفاده کنید و یا خودتان در منزل درست کنید.

جعبه سورپرایز از وسایل تزیین تولد

کارت پستال

معمولاً افرادی که به جشن تولد دعوت می‌شوند هدیه خود را همراه با کارت پستال می‌دهند. مهمانان می‌توانند از کارت پستال‌های خاص و زیبا میزبان خود را خوشحال کنند. برای خوشحالی میزبان نیاز به هدیه‌های گران‌قیمت ندارید، بلکه با یک کارت پستال زیبا و خاص او را می‌توانید خوشحال کنید و خاطره به یادماندنی در ذهن وی به یادگار بگذارید. حتی کارت پستال را می‌توانید خودتان با خلاقیتتان در منزل تهیه کنید.

گیفت باکس

گیفت باکس یکی از جالب‌ترین جعبه‌های لوازم جشن تولد بزرگسالان است که در زمان برگزاری جشن تولد می‌توان از آن استفاده کرد. بهتر است از گیفت باکس‌های مناسب بزرگ‌سالان استفاده کنید که دارای تم تولد باشند. شما حتی می‌توانید گیفت باکس مورد علاقه خود را درست کنید آن را با تم تولد هماهنگ کنید و پس از کامل شدن گیفت باکس و قرار دادن کادو درون آن، آن را با ربان قرمزی ببندید.

گیفت باکس برای تزیین تولد بزرگسالان

لیست وسایل جشن تولد دخترانه

برای تدارک جشن تولد دخترانه شما به چندین وسیله خاص نیاز دارید. برخی از لوازم جشن تولد دخترها همانند پسرها نیست و باید آن‌ها را مناسب جنسیت و سن آن‌ها تهیه کنید. معمولاً تم جشن تولد دخترها دارای رنگ‌های صورتی و قرمز است که بر اساس سلیقه آن‌ها ممکن است متفاوت نیز باشد. حتی هدیه‌هایی که می‌خواهید برای دختر خانم‌ها بگیرید دارای رنگ‌ها و مدل‌های متنوعی است که به راحتی در هر مغازه‌ای یافت می‌شود. قبل از خرید هدیه ما می‌خواهیم لیست وسایلی که باید برای آن‌ها تهیه کنیم بدانیم، در نتیجه برای دانستن این مطلب بهتر است ما را با ادامه مقاله همراهی کنید.

وسایل تزیین تولد دخترانه

لوازم جشن تولد دخترانه

قبل از هر کاری باید تم تولد دخترانه را انتخاب کنید. دخترها معمولاً در این زمینه سلیقه‌های مشابه هم دارند در نتیجه این کار نباید برای شما مشکل باشد. بعد از انتخاب تم تولد باید چک‌لیست جشن تولد را آماده کنید تا در زمان برگزاری جشن چیزی را از قلم نیندازید. تمام وسایلی که احتیاج دارید بهتر است در یک دفترچه‌ای یادداشت کنید تا در صورت نیاز از آن استفاده کنید.

بادکنک

بادکنک‌ها یکی از محبوب‌ترین وسایلی هستند که در تمام جشن تولدها از آن استفاده می‌شود. امروزه در بازار می‌توانید انواع بادکنک‌ها را مشاهده کنید که هر کدام دارای رنگ و شکل مختلفی هستند. در نهایت برای انتخاب بادکنک مناسب به هیچ عنوان به مشکلی بر نخواهید خورد. قبل از خرید بادکنک باید به این موضوع توجه کنید که رنگ آن با تم تولدی که انتخاب کرده‌اید همخوانی داشته باشد.

وسائل تزیین تولد دخترانه با بادکنک

کیک تولد

همان‌طور که می‌دانید کیک تولد جزو وسایل ضروری و اصلی جشن تولد است که بدون آن تولد برگزار نمی‌شود. برای اینکه در روز جشن از تهیه کیک خیالتان راحت باشد، باید چند روز قبل به قنادی مورد نظر سفارش دهید. حتی می‌توانید از طریق فروشگاه‌های اینترنتی اقدام به خرید کیک‌های تولد دخترانه زیبا با طرح‌های مختلف کنید.

کیک تولد دخترانه خاص

تم تولد

یکی دیگر از لیست وسایل جشن تولد که باید به آن توجه زیادی داشته باشید، تم تولد است. با انتخاب درست و مناسب تم تولد می‌توانید فضای زیبایی داشته باشید. برخی افراد به این مورد اهمیت زیادی نمی‌دهند، در نتیجه جشن تولد بی روحی خواهند داشت و یا مهمانان از آن استقبال نمی‌کنند. اگر تمی که انتخاب می‌کنید زیبا و خاص باشد، باعث می‌شود جو مهمانی به طور خاصی تغییر کند و همه از آن لذت ببرند.

وسایل تزیین تولد دخترانه

وسائیل تزیین تولد شیک دخترانه

استفاده از فینگرفود و فست‌فود های خانگی

تغذیه و پذیرایی از مهمانان یکی از موارد مهمی است که باید در زمان برگزاری جشن تولد به آن توجه کنید. برای اینکه جشن تولد سالمی برگزار کنید، بهتر است از خوراکی‌های خانگی برای پذیرایی استفاده کنید. حتی می‌توانید از دسرهای خوشمزه استفاده کنید و آن‌ها را با خلاقیت و ایده‌های جدیدی تزیین کنید.

فینگرفود یک وسیله مناسب برای تزیین تولد

کاغذ رنگی یا شرشره

شرشره و ریسه یکی از وسایل ضروری جشن تولد است که در تمام تولدها از آن استفاده می‌شود. تزیین و استفاده از آن‌ها کاملا به سلیقه فرد بستگی دارد، در این مرحله هر چه بتوانید از خلاقیت خود استفاده کنید، فضای زیبایی خواهید داشت. اگر می‌خواهید فضای خاصی را طراحی کنید بهتر است قبل از استفاده از کاغذ رنگی و شرشره، ایده خود را در ذهنتان مرور کنید سپس اقدام به اجرای آن بکنید. دیوارها را می‌توانید با استفاده از ریسه‌های رنگی تزیین کنید.

استفاده از کاغذ رنگی در تولد

شمع

برای خرید شمع دستتان باز است و می‌توانید انواع مختلفی از آن را در بازار پیدا کنید. دخترها بیشتر به دنبال شمع‌های فانتزی با رنگ‌های صورتی و قرمز هستند. ولی باید بدانید هر چه سنشان بالاتر برود سلیقه‌شان در این مورد تغییر می‌کند و شاید تنها به دنبال شمع‌های عددی و یا آبشاری باشند، در نتیجه قبل از خرید آن باید در مورد آن تحقیق کنید. در زمان روشن و خاموش کردن شمع‌ها می‌توانید از انواع فشفشه‌ها استفاده کنید.

شمع تولد خاص دخترانه

کلاه تولد

کلاه یکی از وسایل جشن تولد است که دخترها به آن علاقه زیادی دارند و در انتخاب آن بسیار حساس‌اند. اگر کسی که برایش جشن تولد می‌گیرید دختربچه است، بهتر است از کلاه‌هایی با طرح‌های کارتونی دخترانه استفاده کنید.

کلاه تولد خاص دخترانه

کارت تولد مهمان

برای تهیه کارت تولد مهمان که جزو لیست لوازم جشن تولد است، می‌توانید از طرح‌های اینترنتی استفاده کنید. برای اینکه جشن تولد را هرچه خاص‌تر برگزار کنید، می‌توانید از خلاقیت و کار دست خود نیز استفاده کنید ولی باید دقت کنید آن را زیبا و خاص درست کنید.

از دیگر وسایلی که باید در زمان گرفتن جشن تولد از آن چک‌لیست تهیه کرد، تعداد قاشق و چنگال، لیوان و کارد است. تهیه تمام این وسایل برای گرفتن هر جشن تولدی واجب است، در نتیجه باید آن را با دقت بیشتری انجام دهید تا کم و کسری نداشته باشید.

لیست وسایل جشن تولد پسرانه

برای گرفتن جشن تولد پسرانه نیز همانند دخترانه به وسایل مخصوصی نیاز دارید که بیشترشان با دختران یکی است، فقط در مدل و طرح با یکدیگر متفاوت هستند. در ادامه به بررسی تعدادی از آن‌ها می‌پردازیم.

کیک تولد

انتخاب کیک تولد پسرانه زیاد سخت نیست، زیرا پسرها در این مورد به اندازه دختران حساس نیستند. در نهایت با طرح‌های پسرانه می‌توانید به راحتی کیک مورد نظر خود را خریداری کنید. اگر برایتان انتخاب آن آن‌چنان مهم نیست می‌توانید از آلبوم قنادی یکی را سفارش دهید، ولی باید چند روز قبل از برگزاری جشن تولد سفارش خود را ثبت کنید.

کیک تولد خاص پسرانه

بادکنک

بادکنک جزو لیست وسایل جشن تولد ضروری پسرانه است که باید بر اساس سلیقه شخصی وی خریداری شد. برای تهیه بادکنک‌ها می‌توانید از مدل‌های رنگی، شکل‌دار، آل ای دی دار، تزئین شده با کاغذ‌رنگی یا تور و فویلی و… استفاده کنید. به طور کلی بادکنک‌ها دارای مدل‌های متنوعی هستند که می‌توانید به راحتی و با کمترین هزینه آن‌ها را خریداری کنید.

بادکنک آرایی تولد پسرانه

تم تولد

تم تولد پسرانه برعکس دخترانه دارای رنگ صورتی نیست، بلکه پسرها به دنبال رنگ‌ها و جوی متفاوت هستند. اگر جشن تولد برای پسربچه است می‌توانید از تم آبی سفید استفاده کنید. به طور کلی تم تولد می‌تواند جشن تولد شما را به تولد لاکچری و متفاوت تبدیل کند. در نتیجه بهتر است در این مورد بسیار دقت کنید تا فضایی جذاب و دیدنی داشته باشید تا مهمانان از آن لذت ببرند.

تم تولد خاص پسرانه

کلاه تولد

قبل از تدارک جشن تولد بهتر است کلاه‌های مورد نیاز خود را تهیه کنید و البته قبل از انتخاب کلاه باید به تم تولد خود توجه کنید ک طرح و رنگ کلاه با تم تولد همخوانی داشته باشد. قبل از اینکه وسایل جشن تولد را انتخاب کنید، باید به رنگ زمینه و تم تولد توجه کنید. در زمان خرید کلاه پسرانه خیلی به مشکل نمی‌خورید، زیرا به آن توجه زیادی ندارند. در نتیجه با خرید طرح پسرانه می‌توانید آن‌ها را راضی کنید.

کلاه تولد پسرانه

شمع تولد

شمع‌های تولد دارای انواع مختلفی هستند که در جشن تولد پسرانه می‌توانید از مدل ساده، عددی، فشفشه‌ای و فانتزی استفاده کنید. بر روی کیک تولد باید شمع را به گونه‌ای قرار دهید که به کیک آسیبی وارد نشود.

شمع کیک تولد پسرانه

کارت تولد

اگر جشن تولد پسرانه است بهتر است از کارت‌های دعوت مهمان با طرح‌های پسرانه و سنگین استفاده کنید. این کارت‌ها برخلاف کارت تولد دخترانه سنگین‌تر هستند و مهمان با دیدن آن‌ها متوجه نوع جشن تولد می‌شود.

دسر

پسرها عاشق دسر در تمام زمان‌ها هستند، در نتیجه در جشن تولد آن‌ها تهیه کردن آن را فراموش نکنید. پسرها بیشتر به دنبال دسرهای شکلاتی هستند پس بهتر است یکی از دسرهای شکلاتی را انتخاب و تهیه کنید. کاپ کیک ها یک شیوه مناسب برای ارائه انواع دسر می باشد.

دسر تولد پسرانه

خوراکی تولد

پسرها معمولاً در جشن تولد فعالیت زیادی دارند و با هم‌سن‌ و سالان خود به بازی مشغول می‌شوند، در نتیجه خیلی زود احتیاج به خوردن انواع خوراکی‌ها دارند. برای اینکه از جشن تولد لذت ببرند بهتر است از قبل به تدارک خوراکی‌های خوشمزه فکر کنید. می‌توانید از غذاها و ساندویچ‌های خانگی برای گذراندن اوقات گرسنگی پسرها استفاده کنید.

خوراکی های تولد پسرانه

برف شادی و فشفشه

برف شادی و فشفشه دو وسیله است که برای کودکان دارای جذابیت زیادی است، در نتیجه بهتر است در زمان تولد آن‌ها را تهیه کنید. گرفتن عکس با آن‌ها نیز بسیار زیبا و خاص است، در نهایت تهیه آن هیچ ضرری ندارد. بهترین زمان برای عکس گرفتن، فوت کردن شمع‌های کیک تولد است.

اشتراک‌گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *