your-alt
چگونه جشن تولد ارزان بگیریم؟

چگونه جشن تولد کم هزینه بگیریم؟

زمان مطالعه 6 دقیقه

برخی از خانواده‌ها به دلیل هزینه‌هایی که یک جشن تولد برای آن‌ها در پی دارد از برگزاری آن سر باز می‌زنند. با اینکه این‌گونه مراسم می‌تواند برای هر شخصی خاطرات زیبایی را رقم بزند، ولی به خاطر خرج و مخارجی که در پی دارد خانواده‌ها نمی‌توانند آن را برگزار کنند. به احتمال زیاد شما نیز برای برقراری یک جشن تولد به مشکلاتی از قبیل تزئین مراسم، تعداد مهمانان، کیفیت و نوع پذیرایی، مکان برگزاری مراسم و… برخورده‌اید. ولی این‌ها تنها مشکلات ساده‌ای است که با کمی مشورت و خلاقیت می‌توانید حل کنید، ولی مشکل اصلی مخارج جشن تولد است که به این راحتی‌ها حل‌شدنی نیست.

در این مقاله راهکارهایی را بررسی می‌کنیم که با استفاده از آن‌ها در هر سطح از توان مالی هستید بتوانید یک جشن تولد کم هزینه را برگزار کنید. پیشنهاد ما به شما این است اگر از لحاظ مالی مشکلی ندارید بهتر است جشن تولد فرزندتان را ساده و خودمانی برگزار کنید، با این کار صمیمیت را در بین خانواده خود افزایش می‌دهید. همچنین فرزندانتان در مجالس کوچک اضطراب و ترس از جمعیت زیاد را نخواهد داشت، در نتیجه جشن تولد برایش خاطره‌انگیز می‌شود. در ادامه با راهکارهای چگونه جشن تولد کم هزینه بگیریم با ما همراه باشید.

زمان‌بندی مناسب داشته باشید

برای اینکه بتوانید در هزینه‌ها صرفه‌جویی کنید بهتر است زمان برگزاری جشن را بین نهار و شام قرار دهید، زیرا با این کار دیگر مهمانان از شما انتظار شام و یا نهار را ندارند. در نهایت بهترین زمان برای برگزاری جشن تولد ساعت 2 تا 5 بعدازظهر هست. پس یکی از راهکارهای کاهش هزینه های تولد برگزاری جشن تولد در ساعت هایی است که منتهی به ناهار یا شام نشود.

زمان بندی برگزاری جشن تولد ارزان

خریدتان را زود هنگام انجام دهید

برای اینکه در طی برگزاری مراسم به هیچ مشکلی برنخورید، بهتر است مواد مورد نیاز خود را زود تهیه کنید. با این کار به راحتی می‌توانید قیمت فروشگاه‌ها را با یکدیگر مقایسه کنید و ارزان‌ترین و در عین حال با کیفیت‌ترین مواد را خریداری کنید. همچنین اگر این کارها را به موقع انجام دهید برای برگزاری جشن تولد استرسی را به خودتان تحمیل نمی‌کنید.

برخی افراد در طی سال به خریداری اقلام مورد نیاز برای مراسم خود اقدام می‌کنند، این افراد با این کار می‌تواند به طرز عجیبی در هزینه‌های خود صرفه‌جویی کنند. حتی می‌توانند از حراجی‌های مختلفی که در طول سال برگزار می‌شود نیز استفاده کنند. همچنین بهتر است از قبل چک لیست‌هایی برای برگزاری جشن تولد تهیه کنید تا در صورت نیاز به مواد مورد نیاز به مشکلی برنخورید.

از فضای مجازی استفاده کنید

اگر برای دعوت اقوام از دعوت‌نامه‌های کاغذی استفاده می‌کنید آن را کنار بگذارید و به جای آن از فضای مجازی استفاده کنید، با این کار مخارجی که صرف خریدن این دعوت‌نامه‌ها می‌شود راحت می‌شوید. برای این کار می‌توانید از نرم‌افزارهای پیام‌رسان مختلفی نظیر تلگرام یا اینستاگرام استفاده کنید. با استفاده از این روش می‌توانید در وقت و هزینه‌های خود صرفه‌جویی کنید. همچنین استفاده از فضای مجازی تأثیر بیشتری بر مردم می‌گذارد و می‌توانید از متن‌های بی‌شماری برای این کار استفاده کنید. پس یکی از ترفندهای جشن تولد کم هزینه استفاده از کارت دعوت های اینترنتی یا مجازی به جای کارت دعوت های فیزیکی می باشد.

استفاده از فضای مجازی برای برگزاری جشن تولد ارزان

تولدها را ادغام کنید

یکی از روش‌های برگزاری جشن تولد کم هزینه، ادغام دو جشن تولد باهم است. اگر روز تولد فرزندتان با یکی از دوستانش و یا نزدیکانتان یکی است می‌توانید هر دو را در یک مراسم برگزار کنید. با این کار می‌توانید در هزینه‌ها صرفه‌جویی کنید و همچنین مسئولیت‌ها تقسیم می‌شود. در این روش سعی کنید برای هر کودک کیک مخصوصی تهیه کنید تا خاطره به یادماندنی داشته باشند.

ادغام تولدها برای جشن تولد ارزان

از فروشگاه‌های ارزان و با کیفیت استفاده کنید

برای پاسخ به این سؤال که چگونه جشن تولد ارزان بگیریم باید گفت ابتدا از فروشگاه‌های ارزان قیمت باید شروع کنید. برخی از فروشگاه‌های لوکس و خاص فریب دهنده هستند و اقلامی که در این فروشگاه‌ها وجود دارد دارای قیمت بالایی هستند، در صورتی که همان اجناس در فروشگاه‌های دیگر ارزان قیمت‌ترند. در نتیجه برای خرید اقلام مورد نیاز خود بهتر است از به فروشگاه‌های دیگر نیز سر بزنید و گول حاضر فروشگاه‌های بزرگ و لوکس را نخورید.

خرید لوازم جشن تولد کم هزینه

جشن تولد را کوچک برگزار کنید

اگر کودکتان کوچک است می‌توانید جشن تولدهای کوچک و خودمانی‌تر برگزار کنید، حتی از برخی رسوم جشن تولد می‌توان صرف‌نظر کرد. هیچ‌گاه کودک 2 یا 3 ساله از جشن‌هایی که برای او برگزار می‌کنید در آینده چیزی به خاطر نخواهد آورد، در نتیجه بهتر است مخارج زیادی برای این جشن تولدها صرف نکنید. منظور از این صحبت‌ها این نیست که برای کودکتان جشن تولد نگیرید، بلکه هدف این است که جشن تولد را کوچک برگزار کنید تا مخارج کمتری خرج کنید. برای این کار جشن تولد را ساده و با حضور اقوام درجه یک برگزار کنید و فراموش نکنین برای اینکه خاطرات این روزها به یادگار بماند عکس‌های یادگاری در آخر مهمانی بگرید.

از تم تولد جذابی استفاده کنید

بعضی از والدین در زمان برگزاری جشن تولد از خیر تزئین مکان مراسم می‌گذرند که این کاری اشتباه است. شاید این والدین فکر می‌کنند با این کار می‌توانند در هزینه‌ها صرفه‌جویی کنند، ولی باید بدانند چیزی که در ذهن کودکانشان از جشن تولد باقی می‌ماند همین تزئینات است. حافظه تصویری کودکان بسیار قوی است و چیزی که از زمان کودکی خود به یاد می‌آورند همین تزئینات و تصاویر کودکی است. پاسخ این سؤال که چگونه جشن تولد ارزان بگیریم این نیست که تنها به هزینه‌ها توجه کنیم، بلکه باید تلاش کنیم جشن تولد خاطره‌انگیزی برای کودک برگزار کنیم.

برای اینکه تم جشن تولد جذابی داشته باشید، ابتدا باید یک رنگ پس‌زمینه انتخاب کنید و علاوه بر آن از کاردستی‌های ساده استفاده کنید تا در کاهش هزینه‌های تولد موفق باشید. برای اینکه تم تولد را هرچه جذاب‌تر کنید می‌توانید از هر چیزی که با زمینه منطبق باشد استفاده کنید، حتی می‌توان از چتر، وسایل قدیمی و… استفاده کرد. برای مشاهده جدیدترین تم های تولد به مقالات زیر مراجعه کنید.

50 تم تولد مردانه + عکس

50 تم تولد دخترانه + عکس

50 تم تولد پسرانه + عکس

بهترین تم های تولد سال 2020 + عکس

ترفندهای برگزاری جشن تولد کم هزینه

از اینترنت خرید کنید

امروزه در ایران نیز همانند دیگر کشورهای اروپایی خریدها اینترنتی در بین مردم رواج پیداکرده است، به همین دلیل روز به روز شاهد رقابت در این عرصه هستیم. برای خرید وسایل تزیین تولد فروشگاه‌های اینترنتی بی‌شماری وجود دارد که شما نیز می‌توانید از آن‌ها وسایل مورد نیاز خود را با تخفیف‌های فراوانی خریداری کنید تا جشن تولد کم‌هزینه داشته باشید. بهتر است زمانی از خرید آنلاین استفاده کنید که فروشگاه‌های اینترنتی دارای تخفیف‌های ویژه باشند، در غیر این صورت این کار معمولا مقرون به صرفه نیست.

از کیک خانگی استفاده کنید

یکی از نکات مهم برای پاسخ به سوال چگونه جشن تولد کم هزینه بگیریم استفاده از کیک و خوراکی خانگی است، بهتر است از کیک‌های خانگی و غذای کم‌هزینه برای تولد استفاده کنید. با استفاده از کیک‌های خانگی می‌توانید در حین اینکه هزینه‌ها را کاهش دهید، همچنین سلامتی خانواده را نیز حفظ کنید. با انجام تمام مراحل پخت و تزئین کیک در خانه، می‌توانید از خلاقیت و سلیقه خود استفاده کنید. با این راهکار تجربه جدیدی هم به دست خواهید آورد. همچنین بهتر است برای اقوام درجه یک خود شام سبکی تدارک ببینید.

 

برای اینکه تولد خاطره‌انگیزی داشته باشید، نیاز به صرف مخارج و هزینه‌های هنگفتی ندارید. در این مقاله ترفندهای چگونگی برگزاری جشن تولد ارزان‌ را برای شما توضیح داده‌ایم که با استفاده از آن‌ها می‌توانید یک جشن تولد رؤیایی را برای فرزندتان رقم بزنید. بهتر است برای برگزاری تولد به فکر صرف مخارج بالا نباشید و هدف را خوشحالی فرزندتان قرار دهید.

اشتراک‌گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *