your-alt
تم تولد زرد

تم تولد را بر چه اساسی انتخاب کنیم؟

زمان مطالعه 5 دقیقه

انتخاب تم تولد و چیدمان صحیح آن همیشه سختترین کار است مخصوصا که قرار باشد برای کسی که دوستش دارید تم تولد سورپرایز هم بچینید و حسابی او را غافلگیر کنید. با هر نقشی که باشید باید بتوانید بهترین تم را متناسب با فاکتورهای مختلفی که توضیح خواهیم داد انتخاب نمایید.

البته امروزه شرکت هایی هم هستند که می توانید با آنها تماس بگیرید تا تم تولد مناسب را به شما پیشنهاد دهند و خودشان هم با کرایه دادن وسایل یا وسایلی که خودتان خرید خواهید کرد، فضا و دکوراسیون را تزئین کنند. در این شرایط سؤال پیش می آید که چرا خودمان را به دردسر بیندازیم و کار را به این شرکت ها یا مؤسسات واگذار نکنیم؟

به دو علت پیشنهاد می کنیم چنین کاری نکنید:

  • هزینه زیادی باید پرداخت کنید و در کل جشن تولد همین که حس می کنید ایده شما نبوده لذت زیادی نخواهد داشت
  • فکر کردن به تم تولد از چندین روز یا حتی چند هفته قبل، آماده کردن وسایل حتی در حد شیرینی و شربت و یا کیک و تنقلات، تزئین و غیره لذت فراموش نشدنی دارد که با این کار از آن بی نصیب خواهید ماند

در واقع بهترین موقع برای استفاده از چنین خدماتی زمانی است که واقعا هیچ فرصتی برای پیدا کردن ایده مناسب تم جشن تولد، خرید وسایل و آماده سازی و تزئین نداشته باشید.

در هر صورت در این مطلب با شما عزیزان هستیم که به شما بگوییم اساسا تم جشن تولد را باید چطور انتخاب کرد و چه فاکتورهایی را ملاک قرار داد؟ با مجله اینترنتی تولدِتو همراه باشید.

  • جنسیت و سن: اولین و شاید مهمترین فاکتور و معیاری که باید در انتخاب تم تولد در نظر بگیرید، جنسیت و سن فرد مدنظر است. به عنوان مثال تم تولد دخترانه را می توان تم هایی مثل سیندرلا، بی بی دختر، اسب تک شاخ، بالماسکه، کیتی، ماشا و غیره انتخاب نمود. یا مثلا برای تم تولد پسرانه باید به فکر تم هایی شبیه به دزدان دریایی، بتمن، مرد عنکبوتی، بچه رئیس، تیم ورزشی مورد علاقه و غیره باشید. تم تولد افراد بزرگسال نیز با تم تولد بچه های خردسال متفاوت است. در افراد بزرگسال بسته به شخصیت تم تولد رسمی تر و جدیتر می باشد، خبری از طرح و شکلک های فانتزی نیست، نوع بادکنک آرایی و ریسه زنی، انتخاب رنگ و موارد محبوب و طبق سلیقه نیز کاملا متفاوت می باشد که باید دقت زیادی کرد.
  • رنگ تم: همانطور که براساس سن و جنسیت تزئین و دکوراسیون و زمینه جشن تولد باید متفاوت باشد، رنگ تم هم متفاوت خواهد بود که باید موقع انتخاب به آن توجه ویژه داشته باشید. به عنوان مثال پسران رنگ های سرد و خنثی را بیشتر می پسندند مثلا در سن پایین از رنگ های آبی و سبز و در سنین بالاتر و جوانی از رنگ های خنثی مثل خاکستری، سفید، طوسی و مشکی یا آبی و سفید استفاده نمایید.

برای دختران باید رنگ های گرم حتی به شکل چند نوار استفاده نمایید و هر رنگ فانتزی و شادی مناسب است. فقط چون انتخاب رنگ زیاد است از بین رنگ دلخواه او چند موردی که می توان با هم ترکیب کرد را انتخاب نموده و آن را با سایر وسایل ست کنید.

  • توجه به مناسب خاص ماه: چقدر جالب می شود که نکات گفته شده را همیشه در گوشه ذهن خود نگه دارید و همزمان به مناسبت خاصی که در آن ماه قرار دارد هم فکر کنید تم جشن تولد را به آن نزدیک کنید. مثلا اگر در ماه بهمن تولد می گیرید می توانید تم آن را به مناسب مهمی که در آن قرار داریم مثل ولنتاین نزدیک کنید.
  • خرید لوازم و تجهیزات: تم تولد با وسایل و تجهیزات آن شناخته می شود پس وقتی یک تم خاص انتخاب می کنید و طبق فاکتورهای گفته شده همه چیز را در ذهن خود مهیای خرید، چیدمان و برگزاری کرده اید، باید به یک مورد مهم دیگر نیز توجه کنید. بررسی کنید که آیا وسایل و تجهیزات مناسب با این تم را می توانید بخرید یا خیر یا به عبارتی چنین تجهیزاتی برای خرید پیدا می شوند؟

مثلا اگر تم تولد باب اسفنجی یا تم تولد اسب تک شاخ انتخاب کرده اید باید ببینید وسایلی مثل بشقاب های پذیرایی، بادکنک، دستمال کاغذی و طرح نوشته ها، ظروف، کارت های تشکر و دعوت از مهمانان، کلاه تولد و غیره با این تم در بازار برای خرید هستند یا خیر. در غیر این صورت باید تم خود را عوض کنید.

  • انتخاب مکان براساس تم و تعداد نفرات: برای پیاده سازی تم خود نیاز به مکان مناسب دارید که هم پاسخگوی تعداد نفرات باشد و هم بتوانید تم جشن تولد را اجرا کنید. به همین دلیل اگر قرار است فضایی را در بیرون کرایه کنید حتما به فضا و اینکه تا چه حد برای تزئینات آزادی عمل دارید دقت کنید. چقدر فرصت دارید و نزدیکی مهمانان به مکان برگزاری تولد هم توجه نمایید.
  • بودجه: شاید بهتر باشد در ابتدا ببینید که چقدر می توانید خرج کنید و سپس براساس آن تم هایی که هزینه بر یا لاکچری و لوکس هستند را حذف کنید تا انتخاب ساده تری داشته باشید. البته توجه کنید که در نظر گرفتن بودجه برای صرفه جویی در وقت و خرید هوشمندانه است. اصلا منطقی نیست که برای پیاده سازی تم جشن تولد فراتر از توان مالی خود قدم بردارید.
  • مواد قابل بازیافت و یکبار مصرف: قطعا یکی از دغدغه های همیشگی کسانی که مسئول انتخاب تم جشن تولد هستند و کسانی که برگزاری جشن در مکان آنها صورت می گیرد، تمیز کردن و راحتی کار پس از اتمام جشن است. پس برای راحتی کار و اینکه آسیب کمتری هم به محیط زده شود، از بین تم های مختلف موردی را انتخاب کنید که با مواد بازیافت شدنی نیز قابل اجرا باشند و در عین حال اصل مقرون به صرفه بودن و تمامی نکات قبلی نیز رعایت گردند.

توجه داشته باشید که در انتخاب تم تولد فقط باید سلیقه و نظر کسی که برای او جشن می گیرید اهمیت دارد چون دلیل اصلی برگزاری این جشن است و سپس انتخاب موردی که بقیه نیز تا حدی با آن موافق هستند تا خاطره ای بسیار خوب رقم بخورد. خوشحال می شویم که در انتها نظرات خود را با ما در میان بگذارید و بگویید شما برای انتخاب تم تولد بر چه اساسی فکر می کنید و چه فاکتورهایی را در نظر می گیرید؟

اشتراک‌گذاری

یک نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *