your-alt

با نکات این مقاله بهترین عکس جشن تولد را بگیرید…

زمان مطالعه 7 دقیقه

برای گرفتن عکس جشن تولد مخصوصا برای کودکان نکات طلایی وجود دارند که اکثر افراد از آن بی اطلاع هستند و به همین دلیل هر کاری می­ کنند عکس ­ها باب میل آنها نیست یا همه­ افراد راضی نیستند اما نگران نباشید، ما در این مطلب 12 نکته و تکنیک طلایی را در اختیار شما گذاشته­ ایم تا بهترین عکس ­ها را بگیرید.

گرفتن بهترین نمونه­ های عکس جشن تولد با 12 نکته

اگر فقط یک مناسبت در هر سال وجود داشته باشد که تقریبا هر کسی در آن عکس می­ گیرد، قطعا جشن تولد است. پس باید از نکات حرفه­ ایِ گرفتن عکس جشن تولد اطلاع داشته باشیم. چه مشغول عکس گرفتن از کیک یا باز کردن هدایا و یا صرفا روابط و گفتگوهای بین اعضای خانواده و دوستان باشید، همیشه دوربینی هست که در کل مراسم جشن تولد از آن استفاده کنند. البته توجه داشته باشید لحظاتی که گفته شدند همیشه بهترین زمان برای گرفتن عکس جشن تولد نیستند، به همین دلیل 12 نکته را در این مطلب عنوان می ­کنیم تا به شما کمک کند که در بهترین لحظات، بهترین عکس جشن تولد را بگیرید.

 • تا می­توانید عکس بگیرید

خیلی عکس بگیرید و تعداد آن زیاد باشد. شاید وقتی شمع­ های تولد روشن می­ شوند، تعداد چراغ ­ها کم و در نتیجه نور محیط نیز کم باشد. همیشه چیزی هست که جلوی صورت افراد را گرفته باشد مثل یک بشقاب کیک، شعله­ شمع یا کاغذ کادو و سایر وسایل که در گرفتن عکس جشن تولد کار ما را سخت می­کند. به همین دلیل در گرفتن عکس جشن تولد در موقعی که صورت همه­ افراد حالت و حس خوبی داشته باشد کار راحتی نیست.

همه­ والدین عکسی از کودک خود مدنظرشون هست که در حال باز کردن کادو تولد هستند چرا که این بزرگ­ترین سورپرایز برای آن هاست. اما حتی اگر از همه­ موانع و مشکلاتی که الان گفتیم هم رد کرده باشید و با آنها مواجه نباشید و چنین وسایلی در جلوی صورت افراد نباشد، باز هم زمان بندی درست برای گرفتن عکس جشن تولد در چنین لحظه ­ای سخت است.

در طی جشن تولد، با حرکت کردن افراد به اطراف، تعاملات و گفتگوهای زیادی بین آنها خواهید دید که به شما فرصتی عالی برای عکس گرفتن از ترکیب ­های گروهی متنوع را خواهد داد تا در حالات مختلف عکس بگیرید. وقتی تعداد زیادی عکس جشن تولدگرفته باشید، شانس خیلی بیشتری برای عکس گرفتن­ های گروهی مدنظر خود خواهید داشت.

 • از زوایا برای گرفتن عکس جشن تولد و کیک تولد استفاده کنید

اگر امکانش هست، سعی کنید برای گرفتن عکس جشن تولد از بالاتر اقدام کنید و از بالا عکسی از کل گروه بگیرید. این کار به شما کمک می­ کند تا چهره­ همه­ افراد را ببینید. برای این کار از یک نردبان استفاده کنید تا به بالای پله­ ها بروید.

همه از لحظه­ فوت کردن شمع­ها عکس می­ گیرند اما همه هم بهترین نتیجه را نمی­ گیرند و عکس خوبی نخواهند داشت. سعی کنید پوزیشن عکس برداری خودتان را تغییر دهید تا هم بالای کیک و هم صورت بچه را ببینید. اگر عکس خود را از زاویه­ خیلی بالایی بگیرید، فقط بالای سر بچه را می­بینید و لحظه­ خاص را از دست می­ دهید. در مقابل هم اگر از زاویه­ خیلی پایینی عکس جشن تولد بگیرید، شمع­ ها و شعله­ ها شاید جلوی صورت را بگیرند.

عکاسی از جشن تولد

 

 • با فلاش و بدون فلاش عکس بگیرید

وقتی شمع­ ها روشن هستند و عکس جشن تولد می­گیرید، سعی کنید چند عکس هم با فلاش خاموش بگیرید. روشنایی شمع­ ها احتمالا سطح اجسام را در داخل قاب عکس روشن­ کند، در حالیکه مابقی اشیاء کم نور باشند و این عکس جشن تولد فوق العاده ­ای را می­ سازد.

احتمالا بخاطر اینکه مجبور باشید اکثر عکس­ های دیگر را با فلاش در پارتی بگیرید، شاید مشکل قرمزی چشم یکی از مشکلات مهم و اساسی باشد. برای اینکه از زمان ادیت کردن عکس­ ها بعد از اینکه عکسبرداری تمام شد کم کنید، حتما حالت کاهش قرمزی چشم را در دوربین خود فعال کنید.

ضمن اینکه با فلاش، عکس جشن تولد می­ گیرید، حتما از فاصله­ مناسب واحدِ فلاش دوربین مطلع باشید. در صورتی که نسبت به فاصله مؤثر فلاش خود که در این فاصله به خوبی عمل می­کند، از سوژه دورتر هستید، عکس ­های کم نوری خواهید داشت.

اگر روشنایی محیط خیلی بد نیست و به فلاش نیازی ندارید، بد نیست تعدادی عکس جشن تولد با حالت عکاسی پشت سر هم یا Burst بگیرید. با این کار شانس زیادی برای عکس گرفتن از بهترین حالت روی چهره­ های افراد خواهید داشت. به عنوان مثال، موقعی که در جشن، افراد کادوها را باز می­ کنند، پسر بچه یا دختر بچه را به نزدیک پنجره ببرید، با این کار می­توانید از روشنی روز استفاده کنید. فقط توجه داشته باشید که در این موقعیت برای گرفتن عکس جشن تولد، بخاطر نور پس زمینه­ شدید، سوژه را خیلی کم نور نشان ندهید.

 • از سه پایه­ دوربین عکاسی استفاده کنید

دوربین خود را در تمام طول جشن به سه پایه وصل کنید، اینکار به شما کمک می­کند تا با سرعت شاتر آهسته و بدون نیاز به فلاش عکسبرداری کنید. ضمنا این کار دوربین شما را کمتر در معرض توجه قرار می­ دهد. همچنین می­توانید دوربین خود را در حالت سایلنت یا سکوت قرار دهید تا خیالتان از این بابت راحت باشد که هنگام گرفتن عکس جشن تولد، دوربین شما حواس کسانی که در جشن حضور دارند را پرت نمی­ کند.

 • همیشه با دوربین آماده­ عکاسی باشید

در نهایت، مطمئن باشید که دوربین شما در هر زمانی آماده­ عکس گرفتن باشد. هیچ موقع نمی­دانید بهترین زمانی که حالت عالی روی چهره­ دختر بچه در روز تولد نقش بسته چه زمانی است یا بهترین زمان برای گرفتن عکس جشن تولد در حین حرکت کردن افراد چه زمانی است، پس دوربین خود را همیشه آماده نگه دارید.

تکنیک های عکاسی حشن تولد

 • عکس گرفتن از جشن تولد کودک

عکس جشن تولد کودک نسبت به گرفتن عکس از جشن تولد افراد بزرگسال کاملا متفاوت خواهد بود. افراد بزرگسال شاید مایل نباشند تا همه هدایا را به خاطر بسپارند (یعنی از هدایا و لحظه­ گرفتن باز کردن آنها عکس گرفته شود)، بلکه می­خواهند مجموعه ­ای از عکس ­های صحبت و رفتارهای افراد با یکدیگر در جشن داشته باشند. عکس جشن تولد از نظر کودکان یعنی تمایل آنها به داشتن عکس­ هایی از بازی­ هایی که بازی کرده ­اند و هدایا و کیک.

اگر فامیلی دارید که نمی­تواند در جشن تولد حضور داشته باشد اما هدیه ­ای فرستاده، حتما موقع باز کردن هدیه­ این فامیل خود تعداد عکس بگیرید. بعد از این کار یک کپی از عکس را به همراه یک یادداشت کوتاه از طرف بچه شبیه یک یادداشت سفارشی و با مزه با عنوان “متشکرم” ارسال کنید.

 • حالت شب دوربین

وقتی شمع­ ها را روشن می­ کنید و مابقی چراغ ­ها را خاموش می­کنید، برای اینکه عکس جشن تولد کودک به بهترین فرم باشد، دوربین خود را در حالت شب قرار دهید، با اینکار دوربین به صورت اتوماتیک خود را در شرایط نور بسیار کم قرار داده و بیشترین استفاده را از نور محیط برای گرفتن عکس ­های باکیفیت خواهد برد.

 • فوکوس خودکار

برای گرفتن عکس جشن تولد کودک، اگر بخواهید وقت خود را صرف تنظیم کردن دوربین و فوکوس هدر دهید قطعا لحظات به یاد ماندنی زیادی را از دست خواهید داد پس یا سعی کنید از لنز با قابلیت فوکوس خودکار استفاده کنید و اگر هم چنین لنزی ندارید، برای یک روز هم که شده قرض بگیرید.

 • تعادل رنگ سفید

چه جشن تولد در داخل ساختمان گرفته شود و چه در بیرون از ساختمان منابع نور مختلفی وجود دارند که کار تنظیم کردن تعادل رنگ سفید را برای شما دشوار می­ کنند. به عنوان مثال در داخل خانه، لامپ­ های کم مصرف و LED زیادی هست، نور پس زمینه­ از محیط بیرون نیز وجود دارد و حتی در برخی موارد نور شمع نیز هست و تمامی این موارد تعادل رنگ سفید را سخت می­ کنند. در محیط بیرون نیز آب و هوای ابری یا آفتابی یا نیمه ابری که خورشید در گاهی مواقع به زیر ابر می­رود یا از آن بیرون می ­آید نیز نوردهی محیط را دائما تغییر خواهد داد. بهترین کار در این مواقع برای گرفتن عکس جشن تولد این است که دوربین خود را در حالت تنظیم خودکار تعادل رنگ سفید قرار دهید!

تکنیک های برتر عکاسی در جشن تولد

 • هیچ کس از قلم نیافتد

گرفتن عکس جشن تولد بخصوص برای بچ ه­ها حساسیت بسیار بیشتری دارد که بخشی از آن به روحیه­ لطیف آنها برمی­گردد و یکی از مواردی که برای آنها خیلی اهمیت دارد این است که در عکس ­ها حتما دوستان صمیمی آنها هم باشند پس این مورد را فراموش نکنید که حداقل یکی دوبار از همه عکس گرفته باشد؛ تکی و گروهی.

 • دکوراسیون را فراموش نکنید

یکی از توصیه ­هایی که بیشتر عکاسان حرفه ­ای برای گرفتن عکس جشن تولد دارند، عکس گرفتن از دکوراسیون و تزئینات تولد است که قطعا به نشانه­ یادآوری و تجدید خاطر برای سالیان بعد حس نوستالژیک و بسیار زیبایی ایجاد خواهد کرد. البته لازم نیست عکس زیادی بگیرید و دو تا سه عکس کفایت می­کند.

 • خودتان را فراموش نکنید

متأسفانه در برخی موارد پیش می ­آید که پدر یا یکی از اعضای خانواده که در حال فیلمبرداری و یا گرفتن عکس جشن تولد هستند، مخصوصا اگر تجربه­ اول آنها باشد، فراموش می­ کنند که از خودشان به همراه کودک خود نیز عکس بگیرند. پس حتما این مورد را در ذهن داشته باشید چرا که به ثبت خاطره­ای شیرین و فراموش نشدنی و عکس جشن تولد عالی کمک خواهد کرد.

در این مطلب 12 مورد از نکات و فوت و فن­ های حرفه ­ای گرفتن عکس جشن تولد را با شما به اشتراک گذاشتیم که در صورت رعایت این موارد لحظاتی ناب و فراموش نشدنی در قاب دوربین عکاسی شما خواهند بود و لحظاتی خاص و رؤیایی را رقم خواهند زد.

اشتراک‌گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *